Beşeri Tıbbi Ürün Ruhsatlandırılması

Ruhsatlandırma konusundaki tecrübelerimizle sizlerin yanındayız. Konusunda uzman kadromuzla sizlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde prosedürleri tamamlamanız için hizmetinizdeyiz.

Beşeri Tıbbi ürünlere ait ruhsat başvuru dosyalarının CTD formatında tüm modülleri içerecek şekilde (Modül 1-5) ve Türkiye mevzuatına uygun olarak hazırlanması.

Ürünlerin başvurudan ruhsat kesimine kadar bütün süreçlerin başvurularının yapılması Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi’ne sunulacak olan analiz başvuru dosyalarının hazırlanması, satış izni başvurularının hazırlanması..)

Beşeri tıbbi ürünlere ait Kısa Ürün Bilgisi (KÜB) ve Kullanma Talimatı (KT) içeriklerinin Sağlık Bakanlığı’nın güncel kılavuz ve SOP’leri doğrultusunda güncellenmesi.

Beşeri tıbbi ürünler için barkod ve karekod oluşturulması. İç ve dış ambalaj bilgilerinin güncellenmesi.

Ruhsat devir başvuru dosyalarının güncel mevzuat doğrultusunda hazırlanması

İthal edilecek ürünler için orijinal CTD dosya içeriğinin ve/veya formatının Türkiye mevzuatlarına uygunluğunun denetlenmesi eksik bilgi ve belgelerin tespit edilerek raporun sunulması,

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı güncel Varyasyon Kılavuzu doğrultusunda beşeri tıbbi ürüne ait Tip I ve Tip II değişiklik başvuru dosyalarınızın eksiklerinin tespit edilmesi ve Sağlık Bakanlığı gerekliliklerine uygun şekilde başvurunun hazırlanması

Beşeri tıbbi ürünler için barkod ve karekod oluşturulması. İç ve dış ambalaj bilgilerinin güncellenmesi.

İhraç dosyalarının hazırlanması,

Firma talebi üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından talep edilecek bilgi ve belgenin tamamlanmasında teknik destek verilmesi.

Talep edildiğinde e-varyasyon başvurularının yapılması

NTA formatındaki dosyalarının CTD formatına dönüştürülmesi TİTCK sisteminde başvuru kayıtlarının yapılabilmesi için firma tarafından yetki verilmesi gerekmektedir.

DİĞER HİZMETLERİMİZ
human-medicine-1.jpg

Veteriner Tıbbi Ürün Ruhsatlandırılması

FS_Chemical_MultiPurpose.jpg

Biyosidal Ürün Ruhsatlandırılması

üts.jpg

Üts 'ye Tıbbi Cihaz Kaydı

kozmetik1.jpg

Kozmetik Bildirimi

gıda-takviyesi-e1586776537385.jpg

Gıda Takviyesi Bildirimi

create-ghs-compliant-safety-data-sheets-or-sds.jpg

GBF (Güvenlik Bilgi Formu ) Hazırlanması